Blog
7 najczęściej spotykanych szkodników
Szkodniki mogą pojawić się w nawet najbardziej zadbanych domach czy obiektach użytku publicznego, jak np. hotele. Niektóre z nich bardzo trudno wytępić standardowymi metodami, więc niezbędna jest dezynsekcja. Poznaj 7 najczęściej spotykanych szkodników domowych.
Dezynfekcja po zmarłym. Czym grozi jej brak?
Miejsce, w którym doszło do zgonu, powinno zostać zdezynfekowane przed ponownym oddaniem go do użytku. Brak dezynfekcji po zmarłym może stwarzać ryzyko zagrożenia zdrowia, a nawet życia osób znajdujących się w bliskim otoczeniu. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych, które zmarły samotnie, a ich ciało przez wiele dni, a nawet tygodni pozostawało w mieszkaniu. Zabiegi z tego zakresu wykonywane są nie tylko w mieszkaniach i domach prywatnych, lecz także szpitalach czy domach opieki społecznej.
Ozonowanie pomieszczeń. Kiedy należy je przeprowadzić?
Ozonowanie pomieszczeń to jedna z metod dezynfekcji. Cała procedura przeprowadzana jest z zastosowaniem ozonu, a nie środków chemicznych. Jest to silnie utleniający gaz, który powstaje w środowisku naturalnym, stanowiąc odmianę tlenu. Dzięki temu profesjonalnie przeprowadzona dezynfekcja ozonem jest całkowicie bezpieczna, a jednocześnie wysoce skuteczna. Dlaczego i w jakich sytuacjach warto zdecydować się na ozonowanie pomieszczeń?
Jak przebiega proces odpluskwiania?
Pluskwy w mieszkaniu? Wbrew powszechnej opinii mogą się pojawić nawet w bardzo czystym miejscu. Pluskwa domowa bardzo dobrze się czuje nawet w niemal sterylnych warunkach, a do przetrwania potrzebuje jedynie żywiciela - czyli człowieka, gdyż żywi się jego krwią. Można nieświadomie przynieść je na ubraniu czy w bagażu z innych miejsc, gdzie występowały. Niestety, pluskwy bardzo szybko się rozmnażają. Najczęściej ukrywają się w zaciemnionych miejscach, takich jak gniazdka elektryczne, szczeliny pod wykładzinami i tapetami czy meble. Ich ugryzienie powoduje swędzenie i pozostawia na skórze różowe ślady. U dzieci ukąszenia mogą powodować alergie. Pluskwy atakują zwykle w nocy. Walka z nimi na własną rękę może być uciążliwa i nieskuteczna, ale na szczęście istnieją skuteczne metody na to, by się ich pozbyć.
Jak przygotować lokal do deratyzacji?
Wszystkie pomieszczenia związane z produkcją żywności czy też jej przechowywaniem oraz magazynowaniem są narażone na pojawienie się rożnego rodzaju gryzoni. Można powiedzieć, że to nieuniknione, ponieważ zwierzęta te chcą za wszelką cenę znaleźć pożywienie dla siebie.
Odkażanie pomieszczeń w dobie pandemii
Jak już wiadomo SARS-CoV-2 posiada zdolność utrzymywania się na gładkich, nieporowatych powierzchniach, takich jak szkło, plastik czy stal.