Jak przebiega proces odpluskwiania?
Pluskwy w mieszkaniu? Wbrew powszechnej opinii mogą się pojawić nawet w bardzo czystym miejscu. Pluskwa domowa bardzo dobrze się czuje nawet w niemal sterylnych warunkach, a do przetrwania potrzebuje jedynie żywiciela - czyli człowieka, gdyż żywi się jego krwią. Można nieświadomie przynieść je na ubraniu czy w bagażu z innych miejsc, gdzie występowały. Niestety, pluskwy bardzo szybko się rozmnażają. Najczęściej ukrywają się w zaciemnionych miejscach, takich jak gniazdka elektryczne, szczeliny pod wykładzinami i tapetami czy meble. Ich ugryzienie powoduje swędzenie i pozostawia na skórze różowe ślady. U dzieci ukąszenia mogą powodować alergie. Pluskwy atakują zwykle w nocy. Walka z nimi na własną rękę może być uciążliwa i nieskuteczna, ale na szczęście istnieją skuteczne metody na to, by się ich pozbyć.
Czym jest dezynsekcja?
Krótko mówiąc, dezynsekcja to usuwanie szkodników, które mają negatywny wpływ na zdrowie ludzi, niszczą żywność lub przedmioty. Dezynsekcja może być przeprowadzana różnymi metodami. Do najbardziej popularnych należą zamgławianie, metoda opryskowa, termiczna i żelowa. Można użyć też gorącego powietrza, promieni ultrafioletowych, usunąć szkodniki przez ich wyłapanie, a nawet zwalczać za pomocą innych organizmów żywych.
Odpluskwianie w mieszkaniu – jak wygląda?
Najpierw specjalista od usuwania insektów sprawdza mieszkanie i w razie potrzeby poprawia stan jego przygotowania do dezynsekcji. W tym czasie przeprowadza z właścicielem wywiad i szuka miejsc, w których mogły zagnieździć się pluskwy. Potem przystępuje się do działania - w zależności od wybranej metody, zwykle jest to spryskanie specjalnym środkiem miejsc w mieszkaniu, gdzie występują pluskwy – takich jak łóżka, listwy, szczeliny, gniazdka elektryczne i wszystkie zaciemnione miejsca. Specjalista udzieli rad, co należy wykonać po przeprowadzonej dezynsekcji i co robić na przyszłość, aby nie przynieść znów do domu pluskiew.
Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji?
Aby dezynsekcja przeszła szybko, sprawnie i skutecznie, najlepiej jest już wcześniej odpowiednio przyszykować do niej mieszkanie. Pluskwy często gnieżdżą się w łóżkach i sofach, z tego więc powodu należy je specjalnie przygotować przed dezynsekcją. Co trzeba zrobić? Zdjąć z nich wszystkie poduszki, narzuty i koce. Odsunąć od ścian i jeśli mają jakieś schowki, to pozostawić je otwarte. Wszelkie przedmioty, jakie stoją na półkach lub na podłodze, najlepiej pochować lub wynieść. Zwłaszcza produkty spożywcze ze względów bezpieczeństwa powinny być odpowiednio zabezpieczone i schowane. Urządzenia elektryczne również należy zakryć lub schować, aby nie dostał się do nich środek owadobójczy. Zabezpieczone powinny być również przedmioty higieny osobistej, takie jak szczoteczki do zębów czy ręczniki, a także zabawki dla dzieci i ubrania. Można w tym celu owinąć je folią lub zapakować do worków. Ze ścian dobrze jest zdjąć obrazy, zegary, plakaty i inne ozdoby. Aby ułatwić pracę firmie usuwającej insekty, warto wcześniej obejrzeć dokładnie mieszkanie, aby wykryć, w jakich miejscach zagnieździli się nieproszeni goście. Na czas dezynsekcji okna powinny pozostać zamknięte.
O czym należy pamiętać po dezynsekcji?
W zależności od wybranej metody dezynsekcji należy różnie postępować bezpośrednio po niej. Firma świadcząca usługi z zakresu zwalczania szkodników z pewnością udzieli niezbędnych informacji. Zwykle wystarczy po prostu dobrze wywietrzyć mieszkanie i wyprać elementy z materiału, takie jak poszewki na poduszki lub koce i zasłony. Szczególną ostrożność należy zachować przy żywności.
Dlaczego zlecić dezynsekcję profesjonalnej firmie?
Istnieje wiele tak zwanych “domowych sposobów” na pozbycie się insektów. Jednak nie zawsze są one do końca skuteczne, a trzeba pamiętać, że insekty bardzo szybko się rozmnażają i z upływem czasu coraz trudniej je usunąć. Aby je całkowicie wytępić, trzeba znaleźć i usunąć ich wszystkie miejsca lęgowe. Firma zwalczająca insekty posiada doświadczenie i profesjonalne środki, dzięki którym możemy mieć pewność, że problem szybko nie powróci.